Regulamin Stacji Narciarskiej Witów-Ski

 1. Wejście na teren stacji narciarskiej Stacji Narciarskiej Witów-Ski jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
 2. Zakup karty  zbliżeniowej oznacza zaakceptowanie regulaminu korzystania z kart i regulaminu kolei linowej Stacji Narciarskiej Witów-Ski.
 3. Korzystanie z obiektów i urządzeń Stacji Narciarskiej Witów-Ski jest możliwe tylko w godz. otwarcia Stacji, tj.: 9.00 - 21.00.
 4. Osoby, które przebywają na terenie Stacji Narciarskiej Witów-Ski, powinny zachować należytą ostrożność i postępować w sposób niezagrażający zdrowiu, życiu oraz bezpieczeństwu innych osób.
 5. Należy przestrzegać regulaminu, zasad korzystania z wyciągów i tras narciarskich oraz stosować się do znaków i zaleceń obsługi wyciągu.
 6. Zabrania się wprowadzania zwierząt na obszar tras narciarskich i do obiektów Stacji Narciarskiej Witów-Ski.

Korzystanie z wyciągów i tras narciarskich Stacji Narciarskiej Witów-Ski

 1. Korzystanie z wyciągów i tras narciarskich Stacji Narciarskiej Witów-Ski odbywa się w godzinach otwarcia obiektu i na podstawie wykupionej wcześniej karty zbliżeniowej.
 2. Zabrania się wchodzenia na trasy narciarskie poza godzinami otwarcia ośrodka.
 3. Zabronione jest przebywanie (lub jazda) na wyciągach osób w stanie nietrzeźwym lub po użyciu środków odurzających oraz wnoszenia przedmiotów zagrażających bezpieczeństwu innych osób.
 4. Wstęp na trasy narciarskie możliwy jest tylko w miejscach do tego wyznaczonych.
 5. Na trasach narciarskich zabroniony jest ruch pieszych oraz zjazd na sankach lub innych pojazdach 
 6. Trasy narciarskie są jednokierunkowe.
 7. Jazda powinna być ostrożna i bezpieczna, należy uważać na siebie oraz na inne osoby a także brać pod uwagę warunki pogodowe.
 8. Osoby korzystające z wyciągów wsiadają i wysiadają tylko w wyznaczonych do tego celu miejscach. Kijki należy trzymać razem, w jednej ręce.
 9. W czasie jazdy wyciągiem należy zachowywać się cicho i spokojnie.
 10. Jeśli kolej się zatrzyma w trakcie trwania jazdy, należy zachować spokój i czekać na wznowienie ruchu lub wskazówki obsługi.
 11. Należy przestrzegać regulaminu korzystania z kart. Za zachowanie niezgodne z zasadami obsługa Stacji może zabrać kartę i klient nie będzie miał możliwości zwrotu kaucji oraz należności za niewykorzystane przejazdy.
 12. Szkolenia narciarskie (inne niż „Szkoła Narciarstwa i Snowboardu Jagny Marczułajtis”), umieszczanie reklam, ulotek lub jakakolwiek działalność gospodarcza na terenie Stacji Narciarskiej Witów-Ski jest zabroniona.
 13. Każdy, kto złamie zasady obowiązujące na obszarze  Stacji Narciarskiej Witów-Ski może zostać usunięty z terenu obiektu.

Regulamin korzystania z kart zbliżeniowej

 1. Korzystanie z wyciągów jest możliwe wyłącznie po zakupie karty zbliżeniowej.
 2. Karty zbliżeniowe zakupujemy w kasach Stacji Narciarskiej, online na stronie internetowej: goralskipass.com lub w autoryzowanych punktach sprzedaży.
 3. Karta zbliżeniowa jest ważna przez jeden, bieżący sezon zimowy, w którym została zakupiona.
 4. Kaucja za każdą kartę wynosi 10 zł.
 5. Zwrot kaucji ma miejsce w dniu oddania karty, na wszystkich Stacjach Narciarskich należących do Góral Skipass. Kartę można zwrócić do końca sezonu zimowego, odbierając za nią kaucję oraz należność za niewykorzystane przejazdy (w przypadku karty punktowej).
 6. Karty uszkodzone nie podlegają zwrotom ani reklamacji.
 7. Do wyboru klientów w sprzedaży są karty punktowe oraz terminowe.
 8. Każdy zakup musi być dobrze przemyślany, ponieważ karty terminowe: czasowe i wielodniowe nie podlegają wymianie ani zwrotom (bez względu na warunki pogodowe oraz inne przypadki losowe). 
 9. Wymianie podlegają tylko karty punktowe
 10. Z jednej karty terminowej może korzystać wyłącznie tylko jedna osoba.
 11. Kartę należy włożyć do kieszeni umiejscowionej po lewej stronie ubioru
 12. Przedmioty mogące zakłócać odczyt karty, (np. telefony, klucze, inne karty) należy umieścić po stronie prawej. Stacje Narciarskie należące do Góral Skipass nie ponoszą odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z nieprzestrzegania tego nakazu.
 13. Zapalenie się zielonego światła oznacza potwierdzenie do prawo do przejścia przez bramkę.
 14. Przez bramkę, po dokonaniu otwarcia, może przejść wyłącznie jedna osoba.
 15. Zapalenie się czerwonego światła sygnalizacyjnego na obudowie bramki oznacza zakaz przejścia przez bramkę.
 16. Po każdorazowym przejściu przez bramkę dla karty terminowej automatycznie uruchamia się czasowa blokada karty, uniemożliwiająca korzystanie z tej samej karty kolejnym osobom.
 17. Karta terminowa jest aktywowana i przypisana do danej osoby na cały dzień (personalizowana) w momencie pierwszego przejścia przez bramkę. Zasada ta odnosi się do każdego dnia w którym karta jest używana. Zatem w ciagu dnia z karty może korzystać tylko ta osoba, która jako pierwsza w danym dniu dokonała jej aktywacji.
 18. Na każde wezwanie personelu stacji bądź organów kontroli należy okazać kartę pod rygorem jej zablokowania
 19. Obsługa uprawniona jest do zablokowania karty, w przypadku nieuprawnionego korzystania z ulgi, bądź niezgodne z Regulaminem Korzystania z Karty Zbliżeniowej.
 20. Zakup karty jest równoznaczny z akceptacją niniejszego Regulaminu.

Regulamin korzystania z kolei krzesełkowej

 1. Na jednym krzesełku mogą usiąść maksymalnie 4 osoby.
 2. Wsiadanie i wysiadanie tylko w miejscach do tego wyznaczonych.
 3. Po rozpoczęciu jazdy zamykamy natychmiast poręcz.
 4. Dojeżdżając do stacji górnej, podnosimy poręcz i natychmiast opuszczamy peron.
 5. Narty i deski snowboardowe w czasie jazdy układamy równolegle do kierunku jazdy tak, aby nie powodowały kolizji z innymi pasażerami lub elementami kolei.
 6. Dzieci o wzroście poniżej 1,25 m mogą być przewożone tylko pod opieką osoby dorosłej, która udzieli ewentualnej pomocy przy wsiadaniu i wysiadaniu.
 7. Osoby upośledzone fizycznie lub umysłowo mogą korzystać z kolei tylko w towarzystwie opiekuna.
 8. W czasie jazdy na krzesełkach zabrania się: wychylania, kołysania, zmieniania pozycji siedzącej na inną, otwierania zabezpieczenia krzesełka.
 9. Jeśli kolej zatrzyma się w trakcie trwania jazdy, należy zachować spokój i czekać na wznowienie ruchu lub wskazówki obsługi.
 10. Wszystkie luźno zwisające elementy garderoby (sznurki, tasiemki, szaliki, itp.) należy zabezpieczyć przed zaczepieniem o elementy krzesełka.
 11. Kolej nie jest przystosowana do przewozu osób na wózkach inwalidzkich.
 12. W przypadku jakichkolwiek niejasności obsługa udziela dodatkowych informacji.
 13. Należy przestrzegać obowiązującego regulaminu

Reguły zachowania się na stoku

 1. Każdy narciarz, który przebywa na trasach narciarskich musi mieć na uwadze nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale i innych osób przebywających na stoku.
 2. Należy dostosować szybkość jazdy do swoich umiejętności, rodzaju i stanu trasy oraz warunków atmosferycznych.
 3. Dozwolone jest wyprzedzanie z prawej i z lewej strony stoku, ale zachowując ostrożność oraz odpowiednią odległość od osoby wyprzedzanej.
 4. Należy unikać zatrzymywania się na stoku, w miejscach zwężeń i słabej widoczności.
 5. Schodzić i podchodzić na trasie można tylko poboczem, nie przeszkadzając w ruchu narciarskim.
 6. Każdego, kto przebywa na trasie, obowiązuje stosowanie się do znaków narciarskich ustawionych na trasach.
 7. W razie wypadku, zasłabnięcia każdy świadek powinien udzielić pomocy lub wezwać pogotowie.
 8. W razie wypadku, każdy: sprawca, ofiara, świadek, podają swoje dane osobowe.
 9. Każdy, kto przebywa na stoku może zjeżdżać tylko na wytyczonych do tego celu trasach, uważając na hydranty, armatki lub inne urządzenia.
 10. Jazda poza wyznaczoną trasą odbywa się na własną odpowiedzialność.
 11. Każdy, kto korzysta z wyciągów Stacji Narciarskiej Witów-Ski ma obowiązek przestrzegać regulaminu, który tutaj obowiązuje.

Kontakt

Witów-Ski sp. z o.o.
Witów-Ski sp. z o.o.
34-512 Witów 205c
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel.: 18 20 713 30
NIP: 736-16-35-775
Witowianka
Restauracja Witowianka
34-512 Witów 205d
tel. (+48) 18 20 760 36
kom. (+48) 608 405 145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

więcej

Centrum Narciarskie Sun-Ski
wypożyczalnia/serwis/sklep
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel.: 505 425 219
Szkoła Narciarstwa i Snowboardu
Szkoła Narciarstwa i Snowboardu
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
kontakt: 518 130 130

więcej